-->

TET Certificate Validity Extended to Lifetime

Teachers Eligibility Test Certificate Validity Extended To Lifetime |  শিক্ষকৰ যোগ্যতা পৰীক্ষা (টেট) প্ৰমাণপত্ৰৰ বৈধতা জীৱনজোৰালৈ বৃদ্ধি কৰা হৈছে


TET Certificate Validity Extended to Lifetime


ভাৰত চৰকাৰে শিক্ষক যোগ্যতা পৰীক্ষাৰ যোগ্যতা প্ৰমাণপত্ৰৰ বৈধতাৰ ম্যাদ ৭ বছৰৰ পৰা জীৱনকাললৈ বৃদ্ধি কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।  

Tet Certificate Validity Extended


কেন্দ্ৰীয় শিক্ষা মন্ত্ৰী শ্ৰী ৰমেশ পোখৰিয়াল 'নিশাংক'য়ে ঘোষণা কৰিছে যে চৰকাৰে ২০১১ চনৰ পৰা পূৰ্বাৱৰ্তী প্ৰভাৱৰ সৈতে শিক্ষক যোগ্যতা পৰীক্ষাৰ যোগ্যতা অৰ্জনৰ প্ৰমাণপত্ৰৰ বৈধতাৰ ম্যাদ ৭ বছৰৰ পৰা জীৱনজোৰালৈ বৃদ্ধি কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। 
 
সংশ্লিষ্ট ৰাজ্য চৰকাৰসমূহ। /ইউটিসমূহে সেই সকল প্ৰাৰ্থীক নতুন টিইটি প্ৰমাণপত্ৰ পুনৰ বৈধ/জাৰী কৰাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিব, যাৰ 7 বছৰৰ ম্যাদ ইতিমধ্যে অতিবাহিত হৈছে, তেওঁ কয়।




শ্ৰী পোখৰিয়ালে কয় যে শিক্ষকতাৰ ক্ষেত্ৰত কেৰিয়াৰ গঢ়িব বিচৰা প্ৰাৰ্থীসকলৰ বাবে নিযুক্তিৰ সুযোগ বৃদ্ধিৰ ক্ষেত্ৰত এইটো এক ইতিবাচক পদক্ষেপ হ'ব।

Teachers Eligibility Test - শিক্ষক যোগ্যতা পৰীক্ষা হৈছে বিদ্যালয়ত শিক্ষক হিচাপে নিযুক্তিৰ বাবে যোগ্য হোৱা ব্যক্তি এজনৰ বাবে এক অত্যাৱশ্যকীয় অৰ্হতা। ৰাষ্ট্ৰীয় শিক্ষক শিক্ষা পৰিষদৰ (এনচিটিই) 11 ফেব্ৰুৱাৰী 2011 তাৰিখৰ নিৰ্দেশনাৱলীত উল্লেখ কৰা হৈছিল যে টিইটি ৰাজ্য চৰকাৰৰ দ্বাৰা পৰিচালিত হ'ব আৰু টিইটি প্ৰমাণপত্ৰৰ বৈধতা টিইটি উত্তীৰ্ণ হোৱাৰ তাৰিখৰ পৰা 7 বছৰ আছিল।


চৰকাৰী বিজ্ঞপ্তি চাওক ইয়াত ক্লিক কৰক 

Post a Comment

Previous Post Next Post